Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

jura1972 

5. - 6. 5. 2018 - Dunajská cyklostezka

387 fotek 6.5.2018 - zobrazení
Vedení zájezdu pro KM TRAVEL, skvělá skupina 38 cyklistů, vesměs zaměstnanců firmy EON, nástupní místa Pohořelice, Hustopeče, Břeclav. V sobotu jsme vyrazili z Kremže, po sedmi kilometrech jsme v Dürnsteinu pěšky vystoupali ke zřícenině stejnojmenného hradu, od které se otvírají nádherné pohledy do údolí Wachau. Z Dürnsteinu pak následoval přejezd přes Weißenkirchen, Wösendorf a kolem opevněného kostelíku s kostnicí Nanebevzetí Panny Marie v Sankt Michaelu do Spitzu, kde jsme poobědvali. Ve Spitzu jsme projeli pod Hradní horou (Burgberg) a zříceninou hradu Hinterhaus a při pohledech na protější hrad Aggstein jsme přes několik vesniček přejeli na pravý břeh Dunaje pod největší rakouský klášter v Melku. Po krátkém občerstvení jsme pokračovali proti proudu Dunaje po jeho pravém břehu okolo vodní elektrárny Melk do Pöchlarnu a dále přes Krummnußbaum a několik menších obcí do Ybbsu an der Donau. Zde již někteří cyklisté využili možnosti přejezdu do cíle autobusem, zbylí pokračovali přes historické centrum městečka k mostu přes Dunaj a přejeli opět na jeho levý břeh okolo obřího zdymadla a zámku na okraji Persenbeugu. Závěr proběhl poměrně rychle, v Sarmingsteinu jsme stihli ještě pivečko a krátce po osmé hodině jsme dorazili po 87 kilometrech do Greinu, kde jsme se ubytovali v hotelu Goldenes Kreuz.
Ráno po snídani jsme pokračovali po levém břehu Dunaje a okolo zámečku Dornach a přes lužní les a záplavové území u Eizendorfu jsme postupně po 18 km dorazili opět k Dunaji k vodní elektrárně Mitterkirchen. Následovala krátká přestávka na občerstvení a další pokračování po levém břehu Dunaje do Au, kde se právě konala typická rakouská vesnická svatba a svatebčany s hosty převážel traktor s vlečkou, a nakonec jsme po levém břehu Dunaje dorazili až do Mauthausenu. Zde jsme krátce vystoupali přes místní část Ufer a dorazili jsme k bývalému koncentračnímu táboru z druhé světové války. Právě probíhala vzpomínková akce k výročí ukončení druhé světové války za účasti mnoha zahraničních delegací. Udělali jsme si prohlídku tábora včetně pohledu na kamenolom a na neslavně proslulé Schody smrti, po nichž byli vězni nuceni vynášet padesátikilové kamenné kvádry. Kdo po cestě spadl, resp. náklad nahoru nevynesl, byl většinou zastřelen, "vítěze" zase mnohdy opilí dozorci tábora donutili v rámci "parašutismu" k sebevražednému seskoku ze skály. Z tábora jsme sjeli zpět do centra Mauthausenu se záměrem naobědvat se v některé z restaurací, ovšem buď se někde už nevařilo, či čekací doba na jídlo se pohybovala okolo dvou hodin, tak se nám zdejší zastávka docela protáhla a rozhodli jsme se, že si Linec necháme napříště. I tak jsme za neděli najezdili okolo 47 km. Po nakládce kol na okraji Gusenu jsme z Mauthausenu vyrazili před šestou hodinou, po dvou občerstvovacích zastávkách u Sankt Pöltenu a Hollabrunnu pak rozvezli účastníky opět do Pohořelic, Hustopečí a Břeclavi a v 0:30 zdárně dorazili zpět do Hodonína.
Zažili jsme za nádherného počasí pohodový víkend, poděkování za předvedené výkony patří všem zúčastněným a už se zase těšíme na další výlet.
reklama
Vytvořte z tohoto alba:

Komentáře

přidat komentář

Jste na konci alba

Sdílet album

Další alba autora
Podobná alba

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.

Partneři

Visa Mastercard Maestro American Express Visa Electron