5. 9. 2020 - Přechod přes Hochschneeberg - Klosterwappen (2076 m. n. m.)
Obsah pokračuje za reklamou
Pokračujte dolů pro další obsah
Album zobrazuje pouze fotky a videa ( z ). - zrušit filtraci.

Odstranění fotek a videí z alba

Vyberte všechny fotky či videa, které chcete smazat a potvrďte akci.

Název

5. 9. 2020 - Přechod přes Hochschneeberg - Klosterwappen (2076 m. n. m.)

Popis

První zářijovou sobotu uspořádal Klub českých turistů Hodonín pod mým vedením tradiční jednodenní výlet do alpského pohoří, když jsme tentokrát s plným autobusem natěšených turistů zavítali do Severních vápencových Alp, konkrétně do pohoří Schneeberg, přičemž cílem bylo zdolání nám nejbližší dvoutisícovky a nejvyšší hory rakouské spolkové země Dolního Rakouska, 2076 metrů vysokého Klosterwappenu. Předpověď hlásí velice solidní počasí s odpoledním nástupem bouřkové oblačnosti, do večera nakonec počasí vydrželo skvěle a dopřálo nám horský přechod náležitě si vychutnat, dobré počasí pro takovou akci je prostě základem.
V pět hodin jsme tedy vystartovali z Hodonína, v Břeclavi, Mikulově a Vídni přibrali zbylá děvčata, abychom mohli podle plánu po půl deváté v Losenheimu za Puchbergem am Schneeberg nastoupit na údolní stanici sedačkové lanovky (870 m), která nás během chvilky vyvezla do horní stanice (1210 m) pod sedlem Fadensattel, od které jsme po pár krocích vystoupali k chatě rakouského Alpenvereinu, Edelweißhütte (1235 m), od níž jsme po žlutě značené stezce Fadensteig začali vlastní výstup. Nejdříve jsme poněkud kluzčím chodníčkem v serpentinách vystoupali nad pásmo lesa, kde se nad námi vynořila téměř kolmá severní stěna Schneebergu, po níž jsme vyšplhali někde i za pomoci rukou a fixních ocelových lan na vrcholovou náhorní plošinu, po níž jsme již za podstatně mírnějšího sklonu po necelých 4 kilometrech vystoupali na severní vrchol pohoří, Kaiserstein (2061 m), kde jsme se kochali výhledy na západní alpská pohoří, když jsme krásně spatřili protější Raxalpe, Hohe Veitsch, Velký a Malý Ötscher, Hochschwab, Hochlantsch ve Štýrské vrchovině, Stuhleck či Semmering, v dáli pak bylo zřetelné Štýrské rudohoří, Kalkaplen s Velkým a Malým Prielem a Mrtvé hory (Totes Gebirge) před masívem Dachsteinu, východně zase byly hezky rozpoznatelné Malé Karpaty s charakteristickou Vysokou. Po skupinových fotografiích či občerstvení v blízké chatě Rakouského turistického klubu (ÖTK) Fischerhütte (2040 m) jsme po hřebínku přešli k vrcholovému kříži na nejvyšší kótě na Schneebergu, Klosterwappenu, od něhož jsme po dalších skvělých výhledech prudce klesli do příkopu Wassergraben a přešli k další chatě ÖTK na trase, Damböckhaus (1800 m), od které jsme krátce vystoupali na další vyhlídkový bod s vrcholovým křížem, Waxriegel (1888 m), kde byly pod křížem umístěny i cedulky udávající vzdušnou vzdálenost vybraných měst. Z Waxriegelu jsme krátce seběhli k horní stanici ozubnicové dráhy neboli zubačky, které se lidově říká salamandr, už i podle charakteristické dekorace jednotlivých vozů. Dráha je v provozu od roku 1897 a za 40 minut vyveze cestující z údolní stanice v Puchbergu (577 m) do výše 1800 metrů a překoná přitom 1233 metrů, poslední úsek od stanice Baumgartner ve značném sklonu, kde je trať vedena i dvěma kratšími tunely. Před stanicí pak nechal císař František Josef I. postavit kapli na památku jeho tragicky zesnulé manželky Alžběty Bavorské, císařovny zvané Sissi, kterou roku 1898 zavraždil hrotem pilníku italský anarchista Luigi Lucheni a císař po ní do konce života těžce truchlil.
Poté co jsme si od kaple vychutnali krásné pohledy k Vídni, zahájili jsme po chodníku Damböcksteig zpočátku prudký sestup k zastávce Baumgartner s restaurací Buchtelwirt, kde jsme si dopřáli salcburské pivo Stiegl či kávu s buchtou přelitou vanilkovým pudinkem, kterou je restaurace už podle svého názvu známá široko daleko. Na závěr jsme pak sestoupali svážnicí podél trati po zeleně značené stezce Bahnwanderweg Hengstálským údolím přes chatu Hengsthütte (1012 m), kde se také někteří ještě stihli občerstvit, do Puchbergu am Schneeberg k železniční stanici, kde jsme po 18 kilometrech do odjezdu autobusu v 19 hodin stihli ještě pivo, limonádu či kávu v kavárně Café Orchidee, domů jsme se pak po trase příjezdu vrátili v deset večer. Byl to další nádherný výlet spojený s alpskou vysokohorskou turistikou a už se těšíme na příští rok, kdy bychom se mohli vydat zase trochu dále, například do pohoří Totes Gebirge (do Mrtvých hor) či na masív Dachsteinu.
Mapa: https://mapy.cz/s/cosegomeko

Období

5.9.2020

Statistiky

  • 528 fotek
  • - zobrazení
  • 1 se líbí

Kategorie a štítky

Nastavení

Veřejné album

Vidí všichni lidé.

Přístupné pro 18+

Vidí pouze lidé, kteří potvrdí svou plnoletost pro zobrazení obsahu 18+.

Skryté album

Vidí pouze lidé, kteří znají přesnou adresu alba.

Zakódované album

Vidí pouze lidé, kteří zadají kód, který nastavíte.

Nahlásit album
Využijte 35% slevu na všechny fotodárky!
S kódem: BLACKFRIDAY2020 Akce platí do 30. 11. 2020
Chci získat slevu
Reklama
Reklama

Další alba autora

Podobná alba

Pokračujte v prohlížení

Jestli se vám album líbí...

Také album můžete sdílet

Obsah 18+

Toto album může mít nevhodný obsah pro mladistvé.
Vstup do alba je povolen jen osobám, kterým je minimálně 18 let.

Je mi alespoň 18 let
Opustit album
TIP Chcete-li pohodlně zobrazovat alba s citlivým obsahem bez nutnosti potvrzení,
povolte si tuto funkci v nastavení. Zjistěte více o obsahu pro dospělé.
Spustit prezentaci Zastavit
TIP Změny uložíte také pokračováním na další fotku či video a zrušíte je klávesou ESC.
Přidejte do popisu štítky (např. #svatba #cestování) a fotkuvideo tak objeví více lidí.
5. 9. 2020 - Přechod přes Hochschneeberg - Klosterwappen (2076 m. n. m.)
Komentáře Přidat